خانه / ستون آزاد / ربات تلگرام غربالگری سرطان پستان

ربات تلگرام غربالگری سرطان پستان

سرطان پستان یا سرطان سینه (به انگلیسی: Breast cancer) به نوعی سرطان گفته می‌شود که از بافت پستان آغاز می‌شود.علائم سرطان سینه می‌تواند یک توده در سینه، تغییر در شکل سینه، گودی پوست، ترشح مایع از نوک سینه، یا پوسته شدن قسمتی از پوست باشد.در افرادی که بیماری در اندام‌های دیگر آنها گسترش پیدا کرده باشد، این علائم می‌توانند درد استخوان، غدد لنفاوی متورم، تنگی نفس، یا یرقان باشند.

شایعترین سرطان در بانوان جامعه سرطان پستان است که متاسفانه مرگ و میر بالایی هم دارد. این سرطان انقدر شایع است که از هر ۱۳ خانم حتما یک نفر به این بیماری مبتلا می شود! اما خوشبختانه این بیماری کاملا قابل پیشگیریست و درمان می شود!

عوامل خطر ابتلاء به سرطان سینه عبارتند از مرض چاقی، عدم تمرین فیزیکی، نوشیدن نوشیدنی‌های الکلی، درمان جایگزینی هورمون در طول یائسگی، پرتوهای یونی، اولین قاعدگی در سنین پایین، و دیر بچه دار شدن یا بچه دار نشدن. دلیل حدود ۵ تا ۱۰٪ از موارد ابتلاء به این بیماری ژن‌هایی هستند که از والدین فرد به ارث رسیده‌اند، از جمله BRCA1 و BRCA2. معمولاً سرطان سینه در سلول‌های دیواره مجاری شیر و لوبول‌ها که تأمین کننده شیر مجاری هستند، ایجاد می‌شود.

آمارها نشان می دهند که اکثر افراد در مراحل پیشرفته سرطان پستان به پزشک مراجعه می کنند و متاسفانه در مراحل پیشرفته تنها کاری که از جامعه پزشکی بر می آید برداشت کل بافت پستان به همراه غدد لنفاوی زیر بغل است.

پستان در خانم ها تنها یک بافت محسوب نمی شود بلکه اهمیت آن به اندازه یک اندام یا عضو هست و برداشتن این عضو می تواند صدمات روحی روانی برای فرد داشته باشد.

لذا بهتر است این بیماری را در مراحل اولیه شناسایی کنیم و با آن مقابله کنیم تا بتوانیم سلامت نیمی از افراد جامعه (بانوان) را تضمین کنیم.

از مهم ترین علت های مراجعه دیر به پزشک می توان خجالت و یا کم اهمیت دانستن علائم این بیماری برشمرد. به عنوان مثال فرد از اینکه با پزشکش در مورد پستانش صحبت کند خجالت می کشد و یا مدت زیادیست که در پستانش زخم دارد اما آن را کم اهمیت می داند و فکر می کند که مانند هر زخم دیگری خودش خوب می شود.

به همین دلیل مدیر سایت کلک آموز که دانشجوی پزشکی است  یک ربات تلگرام برای غربالگری سرطان پستان طراحی کرده تا بانوان جامعه بتوانند به راحتی و بدون هیچ خجالتی از آن استفاده کنند.

خوشبختانه این سرطان از جمله سرطان های قابل پیشگیری و قابل تشخیص زودرس است که با ارائه راهکارهای ویژه، می توان به کاهش مراجعه دیرهنگام و ارائه درمان مؤثر به منظور افزایش بقاء، کاهش مرگ و ارتقاء کیفیت زندگی بیماران کمک شایانی کرد.

برای ورود به ربات  کلیک کنید

telegram.me/BreastCancerBot

این ربات دارای هوش مصنوعی می باشد و با توجه به شرح حالی که از کاربر دریافت می کند مراحل بعدی درمان را به اون توصیه می کند.

توصیه می کنیم حتما این ربات را به دوستان و آشنایان و عزیزانتان معرفی کنید و از آنها بخواهید تا صادقانه به سوالات ربات پاسخ دهند تا بتوانند از این بیماری پیشگیری کنند.

درباره ی مدیر سایت

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*